04.01.2015

Radwańska zaczyna od zwycięstwa!

Po długiej przerwie znów powracamy na korty i świata tenisa. Jak będzie wyglądał tegoroczny sezon Agnieszki Radwańskiej i jej współpraca z Martiną Navratilovą? Czy Polka zdobędzie wymarzony tytuł w turnieju wielkoszlemowym? Na te i inne pytania odpowiedź poznamy dopiero pod koniec roku, jednak już od pierwszych dni 2015 roku możemy śledzić występy naszej najlepszej tenisistki w Pucharze Hopmana w australijskim miasteczku Perth.

W niedzielnym meczu nieoficjalnych Mistrzostw Świata drużyn mieszanych Polska zmierzyła się z Australią, jako pierwsza na kort wyszła Agnieszka Radwańska, jej przeciwniczką była reprezentantka gospodarzy Casey Dellacqua (29 WTA). Spotkanie rozpoczęło się dość ciekawie, kilka wymian i świetnych kontr z jednej i z drugiej strony. Zapowiadało się na dobry mecz, jednak od stanu 1:1 krakowianka zdominowała rywalkę na korcie. Mimo, że mecz układał się po myśli Radwańskiej kilka razy dała się zaskoczyć przy siatce i zagraniami do linii do których nawet nie ruszyła. W dużej mierze dzięki błędom rywalki set pierwszy zakończył się 6:2.

Druga partia rozpoczęła się od zaskakująco szybkiego prowadzenia Australijki  2:0. Radwańska podejmowała ryzyko, i próbowała grać agresywniej, co znacznie ułatwiło jej doprowadzenie do równowagi w meczu do wyniku 3:3. W końcówce seta rewalka nie stawiła wielkich wymagań i nasza tenisistka zamknęła spotkanie w dwóch partiach. Po paniach, swojego singla rozegrali Janowicz z Ebdenem, o czym możecie przeczytać dokładniej TUTAJ. Kolejne spotkania naszych reprezentantów już we wtorek!