16.03.2016

Świetny mecz Radwańskiej w IV rundzie Indian Wells!

Aga-Radwanska-IW

Agnieszka Radwańska zagra w ćwierćfinale Indian Wells! Polka zwyciężyła bez straty partii (6:3 6:3) z Jeleną Jankovic po godzinie i 20. minutach gry. Nasza najlepsza singlistka zagrała bardzo dobrze w defensywie i tylko na początku miała problemy z rywalką. W kolejnej rundzie BNP Paribas Open zmierzy się z Petrą Kvitovą.

Pojedynek rozpoczął się od straconego podania Radwańskiej, jednak Isia bardzo szybko odłamała. Trzeba przyznać, że dużą zasługę przy tym miała Serbka, która popełniła dwa podwójne błędy serwisowe (1:1). W trzecim gemie Agnieszka zagrała o wiele pewniej, atakowała do siatki i pewnie się obroniła. Tym samym odpowiedziała Jankovic wygrywając serwis „na sucho”. Niestety biało-czerwona po raz kolejny musiała uznać wyższość rywalki. 31-latka znakomicie returnowała drugie podania i bez problemu wygrała gema turniejowej „trójki” (2:3)! Również Jelena nie utrzymała serwisu. Polka często zmieniała rytm wymian, czym zmusiła niżej notowaną tenisistkę do popełniania błędów. Do końca seta Radwańska nie oddała już gema! Przy swoich podaniach znakomicie wykorzystywała geometrię kortu, a breaka zdobyła ponownie dzięki Jankovic, która oddała dwa darmowe punkty po double faultach! Także krakowianka miała chwilę przestoju, jednak zakończyła partię na swoją korzyść (6:3).

Zawodniczka z Belgradu nie mogła być zadowolona z początku drugiej części spotkania. Agnieszka wróciła na właściwie tory, grała wspaniale w defensywie i przełamała rywalkę (1:0)! Triumfatorka z Singapuru szybko to jednak straciła, lecz nie obyło się bez długich wymian. Jankovic musiała się mocno napracować, by wyrównać stan seta. Jelena zaczęła sobie przypominać jak grać w tenisa. Pewnie uderzała z backhandu i wygrała swoje podanie do zera (1:2). Gorąco zrobiło się już chwilę później, gdy Radwańska broniła trzech break pointów. Po bardzo dobrym okresie gry przyszła chwila zwątpienia, ale na szczęście 27-latka zdołała utrzymać gema. Było widać, że Serbka przeszła do jeszcze większej ofensywy, popełniała mniej błędów, a co za tym idzie naszej reprezentantce grało się o wiele trudniej (2:3). Trzecia rakieta świata wyczekała na słabszy moment przeciwniczki i zdołała przełamać jej serwis. Jak się okazało siódmy gem tej partii był decydujący dla losów spotkania! Isia zdobyła jeszcze jednego breaka na koniec meczu. Wykorzystała czwartą piłkę meczową i awansowała do ćwierćfinału (6:3)!