13.01.2015

ATP Sydney: Janowicz gra dalej!

Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz zwyciężył 2:1 (6:1 6:7 7:6) z Nickiem Kyrgiosem (Australia) w I rundzie turnieju rangi ATP 250 w Sydney. Polak stoczył bardzo wyrównany pojedynek z reprezentantem gospodarzy, który trwał ponad dwie godziny! Ostatecznie to łodzianin awansował dalej i w dalszej fazie zmierzy się z Leonardo Mayerem (Argentyna, 5).

Dobra passa będzie trwać?

Pierwszy set rozpoczął się bardzo udanie dla naszego zawodnika, który już w czwartym gemie zdobył przełamanie. Jerzyk bardzo pewnie grał przy własnym podaniu, a co więcej dostawał także szanse przy serwisach rywala. Także dwa gemy później zdobył breaka i pewnie otworzył wynik spotkania. Jurek potrzebował zaledwie 24. minut by rozprawić się w tej partii z Kyrgiosem.

Młody Australijczyk nie poddał się tak łatwo i w kolejnej odsłonie postawił już o wiele większy opór. Gra gem za gema, świetne wymiany z obu stron i dopiero tie-break rozstrzygał o losach tego seta. Początek był udany dla Janowicza, lecz później to Nick przejął kontrolę nad „trzynastym” gemem i zakończył partię na swoją korzyść doprowadzając do remisu.

W decydującej części spotkania więcej szans na przełamanie miał Kyrgios, lecz nie wykorzystał ich i to się na nim zemściło. Ponownie tenisiści stoczyli walkę w tie-breaku, jednak tym razem Polak zagrał pewniej przy swoim podaniu i wystarczył jeden mini break, aby zadecydować o losach całego pojedynku. W II fazie tak jak wspomniałem JJ zmierzy się z Leonardo Mayerem, który w pierwszej rundzie zwyciężył z Benjaminem Beckerem.