28.09.2015

Wola walki to za mało, Radwańska odpada z Wuhan

Radwanska-Agnieszka

Agnieszka Radwańska przegrała 0:2 (1:6 6:7) z Venus Williams w I rundzie turnieju w Wuhan. Po wczorajszym triumfie w Tokio Polka miała bardzo mało czasu na regenerację i było to widoczne w dzisiejszym spotkaniu. Przeciwniczka grała przez większą część rywalizacji bardzo dobrze i tylko w jednym gemie została przełamana.

Mecz rozpoczął się od podania Venus, która miała małe problemy z utrzymaniem gema, jednak ostatecznie skutecznie się obroniła. Amerykanka grała ofensywnie, ale tego można było się spodziewać. Dużo ryzykowała, uderzała siłowo, a przy takiej grze trudno było uniknąć błędów. Turniejowa „dziesiątka” dzielnie się broniła, lecz niestety została przełamana po świetnym returnie rywalki (0:2). Także kolejny gem padł łupem Williams, która spokojnie kontrolowała przebieg gry. Krakowianka mimo dobrych serwisów nie potrafiła utrzymać również następnego podania. Utytułowana przeciwniczka grała bardzo pewnie zarówno z forehandu jak i backhandu. Nie dała się ani razu zaskoczyć i miała już ogromną zaliczkę w tej partii (0:5). Wreszcie Agnieszka zdobyła pierwszego gema w rywalizacji kończąc go asem serwisowym (1:5). Starsza z sióstr Williams nawet na chwilę nie zwolniła i zdecydowanie wygrała w premierowej odsłonie (1:6).

Drugą partię Polka mogła zacząć o wiele lepiej, jednak ponownie lepsza okazała się rywalka. Po trzech szansach na wygranie własnego gema Radwańska została przełamana (0:1). Reprezentantka USA grała niemal perfekcyjnie i po raz kolejny pewnie utrzymała podanie. Tym razem tegoroczna triumfatorka z Tokio zdołała wykorzystać błędy Venus i wygrała swojego gema (1:2). Po chwili Isia musiała skorzystać z pomocy medycznej i mieliśmy przerwę w meczu. 26-latka wróciła na kort z opatrunkiem na udzie, jednak obraz gry wcale nie uległ zmianie. Williams w ogóle nie przejęła się przerwą, nie wybiło jej to z rytmu i spokojnie wygrała swój serwis. Tenisistki długo nie mogły znaleźć na siebie sposobu, jednak w najmniej spodziewanym momencie Amerykanka straciła podanie. Miała już gema na mecz, lecz podwójne błędy serwisowe pokrzyżowały jej plany (5:5). Agnieszka po raz pierwszy objęła prowadzenie, ale rywalka wcale nie zamierzała odpuścić. Szybko wyrównała i doprowadziła do tie-breaka. Tam mimo złego początku lepsza okazała się Williams, która awansowała do II rundy w Wuhan (4-7).

Radwańską na pewno trzeba pochwalić za wolę walki i wyjście na kort. Gra Polki dzisiaj nie imponowała, ale wcale nie możemy się temu dziwić. Jeszcze wczoraj walczyła w Tokio, musiała się szybko przenieść do Chin i zagrać z wymagającą rywalką. Do tego w trakcie spotkania doznała małego urazu, a równie dobrze mogła po prostu poddać mecz. Nie zrobiła tego, jednak także tym razem musiała uznać wyższość Venus. Kolejnym przystankiem Isi będzie Pekin.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o