12.08.2017

Wozniacki pokazała miejsce w szeregu

Wozniacki-Radwanska-Tornto

Pojedynek przyjaciółek nie zakończył się szczęśliwie dla Agnieszki Radwańskiej. Krakowianka przegrała 0:2 (3:6 1:6) z Caroline Wozniacki i odpadła w III rundzie Rogers Cup w Toronto. Dunka polskiego pochodzenia udowodniła, że Isia jest jeszcze daleka od stabilnej dyspozycji i na świetne wyniki musimy jeszcze poczekać. Kolejnym turniejem, w którym wystąpi Biało-Czerwona będzie Western & Southern Open w Cincinnati.

Trzy gemy i koniec?

Spotkanie od podania rozpoczęła Caroline i bardzo pewnie poradziła sobie utrzymując je do 15. Głębokie zagrania i dobry serwis pozwolił zepchnąć Agnieszkę do defensywy, z którą sobie nie do końca radziła. Błyskawiczną odpowiedź dała także 28-latka z Krakowa, która wygrała serwis do zera. Kolejne cztery punkty także padły łupem naszej reprezentantki i Isia wyszła na prowadzenie z przewagą przełamania!

Niestety po tym gemie gra Radwańskiej uległa kompletnej zmianie. Polka zaczęła popełniać proste błędy, ale trzeba przyznać, że były one wymuszone przez znakomite zagrania ze strony Wozniacki. Dunka często atakowała z końcowej linii, bardzo dokładnie uderzała co dawało jej przewagę na korcie. Odłamała już chwilę później, a następnie zdobyła przewagę po swojej stronie, której nie oddała do końca. Agnieszka próbowała jeszcze walczyć o seta, jednak po 38. minutach musiała skapitulować (3:6).

Demonstracja siły

Druga partia wyglądała dla Biało-Czerwonej jeszcze gorzej. Zaczęło się od breaka dla 27-latki z Odense, która po grze na przewagi wyszła na prowadzenie. Radwańska mogła bardzo szybko odpowiedzieć, lecz tym razem nie udało się odłamać. To prawdopodobnie podcięło skrzydła naszej zawodniczce, która po raz kolejny nie poradziła sobie przy własnym serwisie.

Wszystko zapowiadało się katastrofalnie dla Agnieszki, która nie potrafiła utrzymać podania. Przegrała także trzeciego swojego gema w tym secie i Isia mogła zostać bez żadnej zdobyczy w tej odsłonie. Na szczęście Polka się zmobilizowała! Obroniła trzy piłki meczowe, a następnie wykorzystała break pointa. Niestety tylko na tyle było stać Radwańską w drugiej części pojedynku. Wozniacki zakończyła spotkanie przełamując turniejową „dziesiątkę” do zera (1:6)!