28.06.2015

WTA Eastbourne: Bencic lepsza od Radwańskiej!

Agnieszka Radwańska po raz pierwszy w tym sezonie wystąpiła w finale i walczyła o 15. tytuł w swojej zawodowej karierze. Niestety Polka uległa reprezentantce Szwajcarii Belindzie Bencic 4:6, 6:4, 0:6. Mimo porażki nasza tenisistka turniej w Eastbourne można zaliczyć do udanych. Po serii niepowodzeń Isia odnotowuje lepszy okres gry na trawie, co może cieszyć, z drugiej strony jednak  finałowa porażka nie napawa optymizmem przed rozpoczynającym się w poniedziałek Wimbledonem.

Radwańska sprawnie pokonywała turniejowe przeszkody, a w decydującym starciu przeciwko Belindzie Bencic wydawała się murowaną faworytką. Tym bardziej, że awans Szwajcarki okazał się sporą niespodzianką. Obie rozpoczęły mecz bardzo skoncentrowane, mogliśmy podziwiać długie wymiany z efektownymi zakończeniami. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie decydowały szczegóły. Po wyrównaniu stanu meczu, wydawało się, że to krakowianka jest w lepszej dyspozycji i bliżej wygranej. Trzeci set potoczył się bardzo szybko, Radwańskiej nie wychodziło absolutnie nic, narastała frustracja, mnożyły się proste błędy.

Tym samym Radwańska nie powtórzyła sukcesu z 2008 roku, gdy wygrała w Eastbourne. Co ciekawe, obie zawodniczki zakończyły mecz na plusie jeśli chodzi o skuteczność. Polka zaliczyła 48 kończących uderzeń przy 39 niewymuszonych błędach, rywalka odpowiednio 28 i 23, co świadczy o tym, że nie grała źle. To Szwajcarka była zawodniczką lepszą w całym meczu, to ona przez większość meczu dyktowała warunki gry spychając Isię do głębokiej defensywy, narzucała swój styl gry. Kolejna porażka po trzech setach, w którym ostatnim przegrywa Polka ponownie do zera. Nie da się ukryć, że miała trudniej, ale tłumaczyć tej porażki w ten sposób nie można.

Agnieszka przed Wimbledonem pokazuje najlepszy tenis w tym roku. Na jej twarz wrócił uśmiech, w jej grze pojawia się sporo agresywnych zagrań, dobrze działa pierwszy serwis. Oczywiście wciąż pamiętamy, że Eastbourne to tylko rozgrzewka przed Wimbledonem, ale te kilka zwycięstw może być zastrzykiem pozytywnej energii na kolejne tygodnie!