04.05.2015

WTA Madryt: Radwańska w III rundzie

Agnieszka-Radwanska

Agnieszka Radwańska wygrała 2:0 (6:2 6:1) z Casey DellAcqua (Australia) w II rundzie turnieju w Madrycie. Polka w swoim pierwszym meczu pokonała bez straty seta Larę Arruabarrenę (Hiszpania). Teraz jej rywalką będzie zwyciężczyni pojedynku: Caroline Wozniacki (Dania) vs. Christina McHale (USA).

Isia w rywalizacji z Australijką zagrała pewnie i zdecydowanie. Od początku narzuciła swój styl gry, dobrze rozrzucała rywalkę co przyniosło szybko efekt. Już w drugim gemie Radwańska przełamała rywalkę. Największe kłopoty miała w piąty gemie, ale ostatecznie wyszła z opresji. Później zdobyła jeszcze jednego breaka i zakończyła partię po 39. minutach gry.

W kolejnej odsłonie poszło równie łatwo. Krakowianka po odejściu Navratilovej wraca na właściwe tory, chociaż nie wiadomo jakby to było pod okiem Czeszki. Dwa przełamania w drugim secie i szybki awans do trzeciej fazy turnieju rangi Premier Mandatory w Madrycie stał się faktem. Agnieszka zagrała jak na razie dwa bardzo solidne mecze na mączce, lecz nie ma co wpadać w hurraoptymizm. Rywalki nie były wymagające i najprawdopodobniej dopiero w następnym meczu Radwańska przejdzie prawdziwy sprawdzian formy.