29.03.2015

WTA Miami: Radwańska powalczy o ćwierćfinał!

Rozstawiona z numerem siódmym Radwańska nie miała łatwej przeprawy z Iriną-Camelią Begu. Mecz wydłużył się do prawie dwóch godzin, co było spowodowane słabszą grą naszej zawodniczki. Krakowianka miała więcej niewymuszonych błędów niż piłek kończących. Isia pokonała Rumunkę 6:2, 4:6, 6:2. O szósty z rzędu ćwierćfinał w tej imprezie Polka zmierzy się z Carlą Suarez Navarro.

W pierwszym secie Isia zaczęła od prowadzenia 3:0, ale rywalka zbliżyła się na jednego gema i była blisko wyrównania. Na szczęście nasza tenisistka zdołała wymusić kilka błędów i ostatecznie spokojnie zamknęła tę partię. Cały mecz przedłużył bieg wydarzeń w drugiej odsłonie, gdzie mieliśmy okazję oglądać festiwal przełamań. Od stanu 1:1 każdy kolejny gem kończył się zwycięstwem przeciwniczki. W końcówce drugiego seta i prowadzeniu Rumunki 4:3, Polka nie miała argumentów by odpowiedzieć swojej rywalce. Musiała uznać jej wyższość popełniając przy tym sporo błędów własnych.

Decydująca odsłona nie zmieniła znacząco obrazu gry, ale pojawiło się kilka ciekawych akcji i kombinacji przy siatce. Elementem, którego brakowało w tej całej układance był serwis. Radwańska wywalczyła awans do IV rundy dzięki swojemu doświadczeniu, lepiej wytrzymała napięcie w końcówce meczu od Begu, która była rewelacją tegorocznego Australian Open.