16.09.2014

WTA Seul: Radwańska awansowała do II rundy!

Agnieszka-Radwanska-7

We wtorkowy poranek kibice Agnieszki Radwańskiej mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa krakowianki. W pierwszej rundzie koreańskiego turnieju w Seulu Polka pokonała Słowaczkę Polonę Hercog w dwóch setach 6:3, 6:3 . Mecz mógł potoczyć się nieco szybciej na korzyść Agnieszki, ale nierówna gra spowodowała mały przestój  i spadek koncentracji. Jednak nasza tenisistka w kluczowych momentach zachowała zimną krew i zeszła z kortu po godzinie i 15. minutach gry.

Wykorzystała słaby okres gry przeciwniczki

Pierwszy set Agnieszka rozpoczęła bardzo pewnie i bez problemów uzyskała prowadzenie 4:1. Rywalka popełniała mnóstwo własnych błędów, nie miała pomysłu na grę, co znacznie obniżyło poziom spotkania. Lekko uśpiona Radwańska łatwo straciła dwa gemy przez własne błędy i nieudane akcje przy siatce. Po przełamaniu Słowenka nieco lepiej prezentowała się na korcie, ale nie trwało to długo. Końcówka pierwszej partii zdecydowanie należała do Polki. Początek drugiego seta nie rozpoczął się najlepiej.

Po dwóch przegranych gemach Isia musiała odrabiać straty, jednak szybko wróciła do meczu by pokazać kto tak na prawdę rządzi na korcie. Dalsza część spotkania to w pełni kontrolowana gra Polki, w której dyktowała warunki. Mecz bez historii wyglądał trochę jak trening, a pojedyncze udane akcje Hercog nie były niczym porywającym. Było widać, że Radwańska chce wygrać ten mecz jak najmniejszym nakładem sił i szybko awansować do kolejnej rundy.

Kto następny?

Kolejną rywalką naszej reprezentantki będzie Chanelle Scheepers, obecnie zajmująca 87. lokatę w rankingu WTA. Do tej pory tenisistki spotkały się trzykrotnie i za każdym razem to Polka okazywała się lepsza. W poniedziałek Scheepers pokonała Rumunkę Camelię-Irinę Begu 6:2, 3:6, 7:5. Tenisistki o ćwierćfinał zagrają jutro (17.09) na korcie centralnym po meczu Pliskova – Friedman.