12.01.2015

WTA Sydney: Dobre otwarcie Agnieszki Radwańskiej!

Po emocjach związanych z Pucharem Hopmana, Agnieszka Radwańska rozpoczyna rywalizację w rozgrywkach WTA Tour. Najlepsza polska tenisistka już podczas imprezy w Perth pokazała, że jest gotowa do gry z najlepszymi tenisistkami świata, co również jest dobrym prognostykiem na nadchodzący wielkoszlemowy Australian Open. W pierwszym meczu sezonu pokonała reprezentantkę Francji Alize Cornet 6:3, 6:2.

Spokojna gra kluczem do zwycięstwa

Pierwszego seta Agnieszka rozpoczęła od własnego podania, szybko objęła prowadzenie w meczu. Po trzech własnych błędach doszło do wyrównania na 1:1. Dłuższy gem z problemami serwisowymi Polki związanymi z wiatrem, jednak dropshot uratował Isie z opresji. W czwartym gemie pierwsze przełamanie ląduje na koncie Polki. Kolejny łatwy gem, prowadzenie 4:1 dla Radwańskiej. Przy gemie serwisowym Cornet Polka miała szansę na kolejne przełamanie, sporo błędów po jednej i drugiej stronie. Niewykorzystana szansa z poprzedniego gema się zemściła. Krakowianka przy własnym serwisie miała mnóstwo problemów i pozwoliła na przełamanie powrotne. Gem przy podaniu Francuzki dał szansę na zakończenie meczu przy własnym podaniu, po 41. minutach gry Radwańska cieszyła się ze zwycięstwa w pierwszej partii.

Oby tak dalej

Drugi set spotkania rozpoczął się od podania reprezentantki Francji, który mimo gry na przewagi zapisany został na jej koncie. Nie musieliśmy długo czekać na wyrównanie, gem „na sucho” dla Polki. W trzecim nasza reprezentantka uzyskała przełamanie i coraz częściej sięgała po rozwiązania gry przy siatce. Kolejny gem przy własnym podaniu Isia miała pod kontrolą i podwyższyła prowadzenie na 3:1. Po dwóch ładnie wykończonych akcjach tenisistka z Francji zapisuje kolejny gem na swoje konto. W szóstym gemie bardzo wyrównana gra, Cornet próbowała nawiązać walkę, jednak ostatecznie to Aga wygrywa tego decydującego gema. Po godzinie i 25. minutach Polka awansuje do kolejnej rundy i tym samym zalicza udany rewanż za piątkowy mecz, w którym przegrała w trzech setach.

W II rundzie Agnieszka Radwańska zmierzy się z hiszpańską tenisistką Garbine Muguruzą, która pokonała w pierwszej rundzie Sarę Errani 6:0, 7:5. W bezpośrednich spotkaniach Polka jest faworytką, ale jak będzie wyglądał mecz przekonamy się już jutro!