27.09.2015

WTA Tokio: 15. tytuł w karierze Radwańskiej! Bencic bez szans!

Radwanska-Tokio

Agnieszka Radwańska pokonała w finałowym spotkaniu Szwajcarkę Belindę Bencic (6:2, 6:2) w turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach w Tokio! Polka zagrała świetne spotkanie i zasłużyła na 15. tytuł w karierze. Po raz pierwszy krakowiance udało się powtórzyć triumf w imprezie, którą wygrała również w 2011 roku, a zwycięstwo jest udanym rewanżem za finał w Eastbourne. Co więcej Isia wróci do TOP10 w rankingu WTA!

Radwańska rozpoczęła finałowe spotkanie od własnego podania, z którym łatwo i pewnie sobie poradziła. Przy gemie serwisowym Bencic walka trwała znacznie dłużej. Nasza tenisistka wywierała presję i nie czekała na błędy rywalki, jednak Szwajcarka obroniła się w tym gemie dobrym serwisem (1:1). Tenisistki już od początku meczu prezentowały niesamowity poziom i narzuciły wysokie tempo. Walka toczyła się gem za gem, lecz przy serwisach Polki Belinda nie była w stanie nawiązać walki (3:2). W szóstym gemie Radwańska coraz pewniej odpowiadała na zagrania przeciwniczki, przejmowała inicjatywę na korcie co dało jej przełamanie (4:2). Odczytywanie kierunku serwisu krakowianki było dla Bencic bardzo trudne, a konsekwencja i pewność siebie sprawiła, że Isia zapisała kolejnego łatwego gema na swoje konto (5:2). Ostatni gem w tym secie 26-latka wygrała z problemami, było już (15:40), ale po raz kolejny w tym meczu Polka swoja ofiarnością, bieganiem i niesamowitą determinacją odwróciła losy tego gema i zakończyła premierową partię (6:2)!

Statystyki-Radwanska-Bencic-1Set-Tokio

Statystyki po 1 secie

W drugim secie Polka nie zwalniała tempa. Przy własnym serwisie karciła przeciwniczkę wypełniając swą grę zmianami rytmu i prezentowała niesamowity wachlarz zagrań (1:0). Krakowianka swoim stylem gry zdominowała rywalkę i zapisała kolejnego gema na własne konto (2:0). Szwajcarka próbowała coraz to nowych rozwiązań, miała okazję na przełamanie ale mimo szansy, solidna i kontrolująca przebieg meczu Radwańska nie pozwoliła wydrzeć sobie zwycięstwa przy tym podaniu (3:0). Przewaga wypracowana przez turniejową „siódemkę” sprawiła, że Bencic postawiła wszystko na jedn a kartę, grała odważniej co dawało jej punkty. Była już bliska zdobycia pierwszego gema w tej partii, jednak ponownie zawiódł ją serwis i nastąpiło drugie przełamanie na korzyść Polki (4:0)! Ofensywna postawa Szwajcarki w piątym gemie przyniosła jej pierwszego gema, zdecydowała się na wejście w kort przy podaniach Agnieszki i to ułatwia jej rozgrywanie akcji w swoim rytmie, a później łatwo wygrała własne podanie (4:2). Poderwana poprzednimi gemami 18-latka postraszyła naszą tenisistkę, ale po raz kolejny Polka udowodniła wyższość w tym spotkaniu (5:2)! Ostatni gem i ostatnia akcja pojedynku idealnie podsumowała to co działo się w drugim secie. Nieudana próba ataku w drugie tempo Szwajcarki i świetna kontra w wykonaniu krakowianki zakończyło finałowe spotkanie (6:2)!