15.10.2015

Zdecydowany awans Radwańskiej

Radwanska-TianjinOpen

Agnieszka Radwańska zwyciężyła w szybkich dwóch setach (6:1 6:1) z Qiang Wang w II rundzie Tianjin Open. Krakowianka pokazuje się z coraz lepszej strony i nie daje żadnych szans kolejnej rywalce. Turniejowa „dwójka” pewnie zmierza do finału i miejmy nadzieję tytuł w Tiencin. Następną przeciwniczką Polki będzie Elizaveta Kulichkova. Ćwierćfinał odbędzie się w piątek około godziny 11:30 czasu polskiego.

Isia ponownie zaczęła „z wysokiego C” i błyskawicznie wyszła na prowadzenie przełamując Wang (2:0). Co prawda chwilę później miała problemy z własnym podaniem, jednak zdołała je utrzymać. Reprezentantka gospodarzy kolejnego gema wygrała „na sucho”, lecz tylko na tyle było ją stać (3:1). Radwańska zdobyła jeszcze jednego breaka, a seta zakończyła wygrywając gema do 15 (6:1). W drugiej partii obraz gry się nie zmienił. Nasza najlepsza singlistka cały czas grała niemal perfekcyjnie. Początek tej części pojedynku wcale nie zwiastował takiego pogromu. Otwierające gemy zostały obronione przez obie tenisistki, lecz później na korcie „grała” już tylko jedna zawodniczka (1:1). Tym razem Chinka straciła aż trzy własne serwisy i po 57. minutach Aga wywalczyła awans do ćwierćfinału (6:1).