-->

16.08.2014

Cincinnati: Julien Benneteau vs. David Ferrer

Benneteau-vs-Ferrer

Spotkanie: Julien Benneteau vs. David Ferrer

Typ: Julien Benneteau

Kurs: 3.00

Termin spotkania: 16.08.2014 g. 21:00

Turniej: ATP Western & Southern Open – Cincinnati

Świetny występ tuż przed US Open

Benneteau, na pewno nikt nie spodziewał się go przed turniejem w półfinale Masters 1000 w Cincinnati. Zaskoczył wielu, ale w zupełności należy mu się to wszystko co osiągnął. W pierwszej rundzie jak wspomniałem w analizie dotyczącej pojedynku Francuza z Janowiczem, Julien zmierzył się z Rolą. Nie zagrał tam nawet dobrze, mimo to awansował dalej i już w kolejnych fazach spisywał się znakomicie. Najpierw bez problemów pokonał Warda, a następnie wygrał z naszym reprezentantem w dwóch setach. W ćwierćfinale sprawił jeszcze większą niespodziankę eliminując Stana Wawrinkę. Szwajcar nie grał swojego najlepszego tenisa, ale to wcale nie umniejsza zwycięstwa Benneteau. Teraz czeka go jeszcze większe wyzwanie.

Serca do gry trudno mu odmówić

Ferrer, solidny gracz, czołówka rankingu od kilku miesięcy i przede wszystkim regularna gra. Właśnie z tym może mieć największy problem Francuz. David mało się myli, gra bardzo dokładnie i świetnie rozrzuca po korcie. Mimo to nie waham się postawić przeciwko Hiszpanowi. Dlaczego? Nie przekonuje mnie jego gra w Cincinnati. Analizując jego poczynania nie wybił się ponad swój poziom, nawet się z nim nie zrównał. Gra po prostu przyzwoicie i to na razie wystarczało. W meczu z Robredo, którego pokonał po trzech setach był bliski porażki, jednak jego rodak popełnił zbyt wiele błędów (bodajże ponad pięćdziesiąt!). To musiało się skończyć awansem Ferrera. Podobne zdarzenia miały miejsce w meczu przeciwko Youzhny’emu, który przegrał 11. gemów z rzędu. Nie jest to codzienny widok w WTA, a co dopiero w rozgrywkach męskich!

Zadecyduje forma dnia

Na pewno większymi umiejętnościami dysponuje Hiszpan, jednak forma jest zdecydowanie po stronie reprezentanta Francji. Benneteau jeżeli się spręży ma szansę tutaj zwyciężyć nawet w dwóch setach. Wystarczy utrzymać dyspozycję z poprzednich dwóch spotkań, a ma szansę na awans do finału Masters 1000 co na pewno poprawi jego lokatę w rankingu. Od Ferrera wymaga się tego awansu, a Julien może. To jest także znaczący aspekt psychologiczny. Startując z pozycji faworyta ma się przeważnie trudniej, jednak czy to będzie miało wpływ na Davida? Warto też zwrócić uwagę na to, że już za trochę ponad tydzień mamy US Open. Na pewno zawodnicy będą chcieli odpocząć przed Szlemem. Ferrer nie będzie zaliczany do głównych faworytów, jednak jest w stanie osiągnąć przynajmniej ćwierćfinał. Po Benneteau bym się tego nie spodziewał, więc moim zdaniem to Francuzowi będzie bardziej zależało na wygranej. Kursy są mocno przeszacowane, więc warto skorzystać z promocji jaką dali nam oddsmakerzy.

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x