-->

14.08.2014

Cincinnati: Jerzy Janowicz vs. Julien Benneteau

Janowicz-vs-Benneteau

Spotkanie: Jerzy Janowicz vs. Julien Benneteau

Typ: Jerzy Janowicz

Kurs: 1.83

Termin spotkania: 14.08.2014 g. 17:00

Turniej: ATP Western & Southern Open – Cincinnati

Odbudować formę i ranking

Janowicz, wielka zagadka tego sezonu. Przeplata dobre mecze z bardzo słabymi, ale to co gra w Cincinnati można nazwać chyba jego najlepszym turniejem. W I rundzie bez problemów ograł Gabashviliego, teraz odesłał do domu także półfinalistę tegorocznego Wimbledonu, czyli Grigora Dimitrova. Polak zagrał znakomicie w pierwszej partii, drugą miał słabszą, taką do jakich nas przyzwyczaił w tym roku, a w trzeciej zagrał na miarę oczekiwań. Solidny serwis, dobrze z głębi kortu, mało własnych błędów. Można się jednak doczepić do jego zachowania na korcie, znów pod koniec meczu zaczął niepotrzebnie rozmawiać z sędzią i gestykulować. To na pewno nie pomogło mu w koncentracji, a tym bardziej w grze. Na szczęście wygrał spotkanie i teraz na jego drodze stanie Benneteau.

Doświadczenie po stronie Benneteau

Wydaje się, że Francuz jest łatwiejszą „przeszkodą” od Dimy, jednak czy na pewno tak jest? Julien zagrał przeciętnie w pierwszym spotkaniu, mógł zostać nawet wyeliminowany. W II fazie bez problemu ograł Warda. Który mecz brać jako wyznacznik formy reprezentanta Francji? Moim zdaniem żaden z nich, bo w pierwszym zagrał poniżej oczekiwań, a w drugim zaskoczył łatwością z jaką wygrał rywalizację. Myślę, że prawda znajduje się gdzieś po środku, a to tym bardziej promuje Janowicza.

H2H zdecydowanie na korzyść łodzianina!

Polak w bezpośrednich pojedynkach prowadzi 3-0 z Benneteau i jest w stanie to dzisiaj jeszcze poprawić. Sądzę, że tak się stanie, jeśli tylko serwis Jurka będzie funkcjonował tak jak w dwóch pierwszych spotkaniach. Julien to doświadczony gracz, łatwo będzie wykorzystywał błędy i pasywność Polaka, dlatego nasz reprezentant musi mieć się na baczności przez cały mecz. Tak jak wspomniałem, forma obu jest zagadką. Moim zdaniem zadecyduje tzw. dyspozycja dnia. Janowicz na pewno ma wiele do udowodnienia, przez cały sezon grał fatalnie, więc teraz przed samym US Open może znów dać przypomnieć o sobie większej publiczności. Ma do tego wspaniałą okazję, Francuz jest do ogrania, a kolejna runda to ćwierćfinał Mastersa, więc nie byle co. Zwycięzca rywalizacji zmierzy się z kimś z pary: Stan Wawrinka vs. Marin Cilic.

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x