-->

11.08.2014

Cincinnati: Jack Sock vs. Tommy Robredo

Sock-vs-Robredo

Spotkanie: Jack Sock vs. Tommy Robredo

Typ: Jack Sock wygra

Kurs: 2.25

Turniej: ATP Western & Southern Open – Cincinnati

Amerykanin u siebie to wiele mówi!

Jack Sock, młody perspektywiczny gracz z USA. Dlaczego to właśnie jego Wam proponuję? Popularny „Skarpetka” zagrał bardzo dobrze w poprzednim turnieju, który odbywał się w Toronto. Mimo, że doszedł tylko do II rundy zaimponował mi stylem gry. We wspomnianej fazie przegrał po trzech zaciętych setach z Milosem Raonicem. Wcześniej odprawił z turnieju Jurgena Melzera. Dlaczego miałby się uporać z Robredo? Przede wszystkim wpływ będzie miała publiczność! Amerykanie spinają się na grę u siebie, dają 200% swoich umiejętności, walczą o każdą piłkę i tutaj nie powinno być inaczej. Jack bardzo dobrze serwuje, jeżeli dołoży do tego pewny forehand i poprawny backhand powinien powalczyć o zwycięstwo.

Gra Sock’a rozłożona na czynniki pierwsze

Kilka słów było o Jankesie to teraz czas na jego dzisiejszego rywala, Tommy Robredo. To zupełne przeciwieństwo reprezentanta gospodarzy, doświadczony, u schyłku swojej kariery, chociaż teraz przeżywa swoją kolejną tenisową młodość. W Toronto spisał się przyzwoicie, gdzie dotarł do III rundy. Odpadł dopiero po spotkaniu z Grigorem Dimitrovem. Wygrał z Philippem Kohlschreiberem i Gillesem Simonem bez problemu. Jeżeli rozegrałby lepiej końcówkę w spotkaniu z Bułgarem, nigdy nie wiadomo, czy nie zaszedłby o wiele dalej. Wspomniałem o tym, że Sock od Robredo się różnią, to nie tylko różnica w doświadczeniu, czy wieku. Ich styl gry także się wiele różni. Hiszpan preferuje długie wymiany, posiada raczej przeciętny serwis, którym potrafi zaskoczyć, ale nie polega tylko na nim. Forehand i backhand nie robią mu praktycznie różnicy. Potrafi zarówno atakować jak i bronić się. Na pewno dużym minusem jest brak skoncentrowania przez całe spotkanie i to może być dla niego zgubne w rywalizacji z Jackiem.

Value po stronie reprezentanta USA

Oddsmakerzy wystawili dziwne kursy, bo dla mnie to spotkanie jest 50/50. Jeżeli kurs jest wiele wyższy na Socka, to dlaczego nie skorzystać w mojej opinii z value? Myślę, że w Cincinnati reprezentant USA ma wielkie szanse by pokonać swojego bardziej renomowanego przeciwnika i udowodnić jaki potencjał w nim drzemie. Jeżeli „Skarpetka” utrzyma dyspozycję z Toronto powinien wygrać mecz po trzech setach, a nawet jest w stanie w dwóch, gdy słabszy mecz będzie miał Robredo. Takich spotkań Hiszpan miał już kilka w tym sezonie, więc dlaczego nie teraz? Rywalizacja zaczyna się około godziny 17:00 czasu polskiego. Value w Cincinnati po stronie Socka, warto skorzystać!

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x