-->

10.12.2014

Martina Navratilova w sztabie szkoleniowym Agnieszki Radwańskiej!

Martina-Navratilova

Sporo o zmianach w sztabie szkoleniowym Radwańskiej mówiło się już przed zakończeniem sezonu tenisowego, jednak oficjalna wiadomość pojawiła się kilka dni temu. Wielu ekspertów i nie tylko brało pod uwagę takie nazwiska jak Hingis czy Henin. Ku zdziwieniu osobą która dołączyła do team’u Polki jest wielokrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych – Martina Navartilova. Jaki będzie efekt tej współpracy? Czy decyzja o zmianach w  sztabie przyniesie efekt? Czy Polka zdobędzie upragnionego Wielkiego Szlema?

Czeska nadzieja na lepsze jutro

Navratilova jest żywą legendą tenisa i niesamowitym autorytetem. Tenisistką, która prezentowała gry styl oparty na atakach przy siatce, doskonałych wolejach, bogatej technice. Na korcie dominowała mięśniami, ale też głową, bo była silna psychicznie i świetnie czytała grę.  58-letnia dziś Czeszka w karierze wygrała 18. imprez Wielkiego Szlema w grze pojedynczej, 31. w podwójnej  oraz 10. w mieszanej. W sumie ma na koncie 167. tytułów w singlu i 177. w deblu. To czy Radwańska podjęła dobrą decyzję, ciężko stwierdzić, ale można rozważyć ewentualne za i przeciw. Trzeba jednak pamiętać, że zatrudnienie takiej gwiazdy nie daje 100% pewności na sukces.

Na pewno nasza najlepsza tenisistka będzie miała się od kogo uczyć, inspirować czy nabierać motywacji, co na tym etapie kariery jest ważne. Ktoś nowy, obyty w środowisku tenisowym na pewno wniesie jakieś zmiany. Pewne wskazówki taktyczne, zmiana treningów, czy doświadczenie „kortowe” mogą tylko pomóc. Jednak nie jestem do końca przekonana, czy ta współpraca przyniesie owoc w postaci Wielkiego Szlema. Na uwadze trzeba mieć również fakt, że Navratilova nigdy nikogo wcześniej nie trenowała jednak to jej nie dyskwalifikuje. Nie wszystkie takie współprace dają efekty, przykładem może być Sharapova i jej były trener Jimmy Connors. Po tym aspektem kryje się wielka niewiadoma, ale decyzję trzeba oceniać pozytywnie, bo może być początkiem czegoś lepszego.

Czy na pewno to dobry wybór?

Druga sprawa to osobowość, w sprawach zawodowych również bardzo istotna kwestia. Agnieszka ma charakterek, często podważa różne kwestie, ma własne zdanie i nie boi się krytyki. Jednak zatrudnienie kogoś takiego jak Navratilova w roli konsultanta oznacza, że chce zmian, kroku w przód i to właśnie osobowość Czeszki ma popchnąć ją do lepszej gry. Zarówno dla samej Agnieszki jak i byłej gwiazdy tenisa ta współpraca będzie wyzwaniem. Jakie przyniesie efekty? Nie wiadomo, ale jestem pewna, że obie panie na tym skorzystają.

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x