-->

24.03.2015

Powtórka z rozrywki, czyli Janowicz vs. Roger-Vasselin!

Jerzy-Janowicz

Jerzy Janowicz rywalizację w Miami Open rozpocznie od pojedynku z dobrze mu znanym Edouardem Rogerem-Vasselinem (Francja). Zawodnik Trójkolorowych dotychczas nie pokonał naszego reprezentanta, chociaż ostatnio w Irving sprawił kłopoty Jerzykowi. Czy tym razem obejdzie się bez problemów?

Już ostatnio mogliście przeczytać moją opinię na temat tego spotkania i powiem szczerze, że za wiele się nie zmieniło. Janowicz dalej jest niepokonany w bezpośrednich pojedynkach z Francuzem, jednak jest mała różnica. Tym razem łodzianin musi zagrać lepiej i regularniej niż w Irving, bo może się skończyć gorzej niż ostatnio. Jeżeli ktoś nie widział spotkania z Irving Tennis Classic przeciwko Rogerowi-Vasselinowi to zapraszam do krótkiej relacji z tego pojedynku pod tym linkiem.

Przejdźmy do rzeczy, czyli analizy meczu Jurka w I rundzie Miami Open. Polak na pewno będzie miał psychiczną przewagę nad rywalem, ale z drugiej strony Edouard będzie usilnie chciał wygrać swój pierwsze spotkanie przeciwko JJ’owi. Uważam, że jeśli Roger-Vasselin przyłoży się do meczu, będzie miał „dzień konia” to ma wielkie szanse wygrać. Udowodnił to w drugiej partii meczu z Irving, kiedy dosłownie zmiażdżył reprezentanta Polski. Oczywiście taki scenariusz nie jest dla nas najlepszy, jednak też trzeba go rozważyć patrząc po tym co prezentuje Janowicz w ostatnich tygodniach.

Jego forma jest niestabilna, potrafi zagrać świetnie, a następnie popsuć bardzo łatwą piłkę. Ten koszmar trwa już ponad rok, a dalej nie widać poprawy. Można to zrzucić na kontuzje, można na brak zaangażowania Jerzyka w niektóre spotkania, ale prawda moim zdaniem jest inna. Wielokrotnie wspominałem, że czas na zmianę trenera i jak widać w tym może tkwić przyczyna słabszych wyników Janowicza.

Zawodnik z Łodzi od dłuższego czasu nie zrobił kroku w przód, a można powiedzieć, że wręcz przeciwnie. Mogę się mylić, ekspertem nie jestem, po prostu wyrażam swoją opinię na ten temat. Tiilikainen to na pewno dobry trener dla zawodników, którzy rozpoczynają swoją karierę, ale na TOP20, a Jerzyk chce się tam znaleźć na dłużej potrzebna jest renomowana osoba. Wystarczy spojrzeć na poczynania Agnieszki Radwańskiej, która zatrudniła Navratilovą. Efektów może jeszcze nie widać, ale jestem przekonany, że wcześniej czy później one nadejdą i Polka na tym skorzysta.

Wracając do głównego tematu tego wpisu, czyli pojedynku Janowicz vs. Roger-Vasselin sądzę, że 24-latek powinien wyjść zwycięsko z tej rywalizacji. Jeżeli nie przydarzą mu się przestoje w grze, jeżeli zagra tak jak z Berankisem podczas Pucharu Davisa to Francuz będzie mógł szybko żegnać się z singlem w Miami Open. Takie rozwiązanie bardzo przypada mi do gustu, życzę Janowiczowi jak najlepiej i mam nadzieję, że właśnie tak się stanie! O dokładnej dacie spotkania na pewno poinformuję na social mediach (Facebook, Twitter, Google+). Zapraszam do like’owania, komentowania i śledzenia!

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x