-->

07.01.2015

Puchar Hopmana: Mikst na wagę zwycięstwa z Wielką Brytanią!

Po kolejnym dniu zmagań w nieoficjalnych Mistrzostwach Świata par mieszanych polscy tenisiści odnieśli swoje drugie zwycięstwo, pokonując reprezentację Wielkiej Brytanii 2:1, co znacznie przybliża naszych reprezentantów do  występu w finale. Jednak ostateczne rozstrzygnięcie przyniesie piątkowa konfrontacja z reprezentacją Francji.

Coraz bliżej awansu!

Rywalizacja rozpoczęła się od spotkania Agnieszki Radwańskiej z niżej notowaną reprezentantką Wielkiej Brytanii Heather Watson. Mecz trwał nieco ponad godzinę i zakończył się wynikiem 6:3, 6:1 na korzyść Polki. Nasza reprezentantka nie miała większych problemów w tym pojedynku. Pewna gra z głębi kortu, liczne obrony i rotowanie uderzeniami sprawiały mnóstwo kłopotów Watson. Sporo błędów rywalki również pomogło w uzyskaniu szybkiej przewagi i zakończeniu meczu w dwóch partiach. O pojedynku singlowym Jerzego Janowicza więcej możecie przeczytać TU.

Po meczach singlowych stan rywalizacji wyrównał się na 1:1. Decydującym starciem okazała się gra mieszana, w której to polski duet zachował więcej zimnej krwi i opanowania w kluczowych momentach. Przed rozpoczęciem miksta wiadomo było jedno – obu stronom będzie zależało tak samo mocno na zwycięstwie. Rzeczywistość na korcie to potwierdziła. Zgromadzeni na trybunach w Perth kibice zobaczyli wyrównane widowisko, które zakończyło się zwycięstwem 6:4, 6:4 dla polskich tenisistów. Nasi reprezentanci są jedna nogą w finale, jeśli awansują byłoby to świetne rozpoczęcie sezonu i drugi występ reprezentacji Polski w finale tej imprezy.

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x