-->

27.08.2014

Radwańska vs. Peng o III rundę US Open!

Agnieszka-Radwanska-4

Z każdym dniem na amerykańskich kortach coraz więcej emocji. Są pierwsze niespodzianki i rozczarowania. W trzecim dniu turnieju zobaczymy dwóch polskich tenisistów – Agnieszkę Radwańską i Jerzego Janowicza. Jak wspomniałam w poprzednim wpisie Polka w kolejnej rundzie zagra z Shuai Peng.

Będzie znacznie trudniej?

28-letnia Chinka zajmuje obecnie 39 miejsce w rankingu WTA, jednak w tej konfrontacji myślę, że ranking nie ma większego znaczenia. Panie rozegrały dotychczas cztery spotkania, w których to trzykrotnie lepsza okazała się Polka, jednak wszystkie mecze były bardzo dramatyczne, ciężkie i kończyły się w trzech setach.  Ostatni mecz miał miejsce w 2011 roku podczas czwartej rundy Australian Open. Mecz był bardzo zacięty, choć Chinka miała sporo w nogach (grała równolegle debla) biegała do każdej piłki, była regularna i przy tym skuteczna.

Czy Peng jest w stanie sprawić niespodziankę?

Polka w tym spotkaniu musi uważać na backhand Peng, bo to uderzenie daje jej najwięcej punktów wygrywających.  Jest dobrą deblistką, więc wypady do siatki też nie będą zaskoczeniem. Mimo, że ostatnie spotkanie było trzy lata temu, to nie sądzę, żeby tenisistki zmieniły swój tenis na tyle, by któraś z nich wygrała jednoznacznie. Takie mecze są trudne, bo zawodniczki prezentują podobny styl gry. Warto wspomnieć, że Chinka grała w New Haven, a Agnieszka tydzień poprzedzający US Open miała wolny. Tenisistki zagrają na korcie Luisa Amstronga jako pierwsze czyli o godzinie 11 czasu miejscowego, a 17 czasu polskiego.

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x