-->

18.08.2014

Winston-Salem: Dustin Brown vs. Guillermo Garcia-Lopez

Brown-vs-Garcia-Lopez

Spotkanie: Dustin Brown vs. Guillermo Garcia-Lopez

Typ: Dustin Brown

Kurs: 2.00

Termin spotkania: 19.08.2014 g. 01:00

Turniej: Winston-Salem Open

Niepewność w grze

Pierwszy mecz drugiej rundy w Winston Salem. Brown w I rundzie pokonał bardzo pewnie Gonzaleza, nie miał najmniejszych problemów z wyeliminowaniem reprezentanta Kolumbii. Świetnie serwował, zdobył 10. asów i miał 90% skuteczności z pierwszego serwisu. Martwi trochę to, że mimo takiej przewagi dał trzy break pointy, z czego jeden został wykorzystany. Sam wywalczył sobie dziesięć piłek i wykorzystał cztery z nich. Był to na pewno dobry mecz w wykonaniu Niemca.

Brak ogrania na korcie może być kluczowe

Dla Guillermo jest to otwarcie turnieju, Hiszpan jest rozstawiony z nr 5. Nie wiem czy słusznie jest tutaj lekkim faworytem, ponieważ jego forma ostatnio ma się bardzo słabo. W Toronto przegrał z Jazirim, w Cincinnati z Wardem! To są gracze na poziomie Browna, a w żadnym z tych meczów Garcia-Lopez nie pokazywał się dobrze. Słaby serwis, przeciętna gra z głębi kortu. Właśnie w wymianach reprezentant Hiszpanii powinien sobie zrobić przewagę nad Brownem, ale z taką dyspozycją i nieregularnością może mieć poważne problemy. Dodajmy, że nie jest też najlepiej returnującym graczem, więc z przełamaniem może mieć też kłopot.

Czemu Brown może zaskoczyć?

Dlaczego więc jest faworyzowany? Ranking robi swoje, ponad 50. pozycji wyżej znajduje się Guillermo. Rok temu turniejowa „piątka” grał również w Winston Salem. Garcia-Lopez awansował do II rundy i tutaj się zatrzymał na Samie Querrey’m. To na pewno lepszy zawodnik od Dustina, jednak Niemiec także preferuje grę serwisem i forehandem. Co może sprawić problemy Brownowi? Przede wszystkim wymiany, gdzie nie ma co ukrywać jest słabszy. Podsumowując, umiejętności po stronie Guillermo, formę reprezentanta Niemiec trudno ocenić, jednak bez wątpienia 32. rakieta świata przed US Open ma bardzo dużo do poprawienia. W H2H 2-1 na korzyść reprezentanta Hiszpanii, jednak ostatnie spotkanie wygrał Dustin. Moim zdaniem warto spróbować po takim kursie w stronę Browna, ew. pograć over gemowy.

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x